Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rehabilitacja

Dział Fizjoterapii w Opolskim Centrum Rehabilitacji oferuje pełną gamę zabiegów z zakresu leczenia usprawniającego, które zaplanowane i przeprowadzone w odpowiedni sposób pozwalają osiągnąć optymalny wynik procesu usprawniania leczniczego.
Dla celów organizacyjnych został podzielony na trzy Zakłady w zależności od oferowanych zabiegów.
 Brak opisu obrazka Zakład Kinezyterapii prowadzi zajęcia gimnastyki leczniczej odpowiednie dla danej jednostki chorobowej. Posiada w pełni wyposażone sale kinezyterapii oraz pełnowymiarową salę gimnastyczną. Nad przebiegiem ćwiczeń czuwa doświadczony zespół złożony z 14 magistrów, z których 4 uzyskało pierwszy stopień specjalizacji z zakresu rehabilitacji leczniczej, oraz techników fizjoterapii.
Personel Zakładu pracuje specjalistycznymi technikami usprawniania - w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej jest to metoda NDT Bobath z elementami PNF dla dorosłych - bardzo efektywna w przypadku pracy z pacjentami z hemiplegią (po udarach), tetraplegiami i innymi schorzeniami neurologicznymi.
Brak opisu obrazka W przypadku schorzeń układu narządu ruchu wykonywane są wszystkie ćwiczenia o charakterze leczniczym (wyciągi, ćwiczenia w odciążeniu, z obciążeniem, wolne na sali gimnastycznej, grupowe i indywidualne), pozwalające na uzyskanie optymalnego wyniku usprawniania leczniczego.
Brak opisu obrazka Jednocześnie dla pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi i dysfunkcjami narządu ruchu prowadzone są zajęcia na pełnowymiarowym basenie rehabilitacyjnym.
Zakład Fizykoterapii jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt z zakresu elektrolecznictwa (aparaty do leczenia prądami małej i średniej częstotliwości - diadynamik, TENS, interdyn, interwag, tonoliza, elektrostymulacja); do leczenia polem magnetycznym; polem elektromagnetycznym średniej i wielkiej częstotliwości (terapuls, diatermia krótkofalowa); z zakresu światłolecznictwa (sollux, laser biostymulacyjny; krioterapię - zastosowanie par ciekłego azotu); cieplolecznictwa z zastosowaniem zamiast tradycyjnej parafiny parafango o lepszych właściwościach fizycznych.
Brak opisu obrazka  Zakład Hydroterapii posiada aparaturę do wykonywania większości ze znanych zabiegów wodnych. Należą do nich: kąpiele i półkąpiele wirowe, masaż podwodny, kąpiele solankowe i czterokomorowe (z możliwością wykorzystania prądów diadynamicznych i galwanicznych), zabiegi w Tanku Hubarta oraz natryski płaszczowe i bicze szkockie.

 

 

 

 

Wersja XML